Zdjęcia szpiegowskie

Opel Astra Sports Tourer został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Praktyczniejsza Astra powinna zadebiutować na początku przyszłego roku.

Nieco ponad miesiąc temu Opel zaprezentował najnowszą generację Astry, która doczekała się ostrzejszych linii nadwozia oraz zyskała trochę sportowego charakteru. Jednak lipcowa premiera dotyczyła wyłącznie kompaktowej wersji modelu, jednak praktyczniejszy wariant Astry również jest w drodze i został niedawno przyłapany podczas zakamuflowanych testów.

Wariant Sports Tourer wygląda niemalże jak kompakt z charakterystycznym przodem oraz osłoną chłodnicy. Inżynierowie postanowili jednak potrzymać nas nieco dłużej w niepewności i ukryli cały tył pojazdu pod żółto-czarnym kamuflażem, który zniekształca wygląd nadwozia. Oczywiście żaden kamuflaż nie jest w stanie ukryć wydłużonego nadwozia, jednak dzięki niemu Opel zostawił sobie pewne pole manewru do wprowadzania zmian.

Podobnie sytuacja prezentuje się z wnętrzem modelu, gdyż zostanie ono w całości przeniesione z kompaktowej Astry i zostanie rozszerzone o większą przestrzeń załadunkową za tylnym rzędem siedzeń. Dodatkowo nadchodzące kombi odziedziczy po swoim bracie ofertę jednostek napędowych, co oznacza, ze będziemy mieli do wyboru zarówno silniki benzynowe, wysokoprężne, jak też dwie hybrydy typu plug-in. W przyszłości gama jednostek napędowych może poszerzyć się o w pełni elektryczny motor.

Możemy również oczekiwać, że nowy Sports Tourer nieznacznie urośnie względem swojego poprzednika, gdyż kompaktowa Astra również jest nieco dłuższa niż w poprzedniej generacji. Oprócz tego na pokład Astry trafi pakiet najnowszych systemów bezpieczeństwa oraz wspomagania kierowcy.

Nowy Opel Astra Sports Tourer powinien zostać oficjalnie zaprezentowany na początku przyszłego roku, a następnie trafi do sprzedaży przed nadejściem 2023 roku.

2022 Opel Astra Sports Tourer – zdjęcia szpiegowskie, wrzesień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz