Tak wygląda nowe Renault Megane – jest elektryczne i ma zasięg 470 km

Oto początek elektrycznej ery Renault Megane.

Tuż przed oficjalną premierą, do sieci trafiły pierwsze zdjęcia nowej generacji Renault Megane. Jest to produkcyjna wersja Megane eVision Concept zaprezentowanego w zeszłym roku.

Nowa generacja bazuje na płycie podłogowej CMF-EV, która zastosowana jest również w Nissanie Ariya. Nowe Megane ma z japońskim modelem wiele wspólnego i nawet proporcje nadwozia są podobne.

Jak podaje hiszpańskie Forococheselectricos, nowa generacja Renault Megane będzie wyłącznie elektryczna i klienci będą mogli zdecydować się na dwie baterie – 40 kWh oraz 60 kWh. W specyfikacji z większą baterią i silnikiem 214-konnym, samochód będzie mógł przejechać do 470 kilometrów na jednym ładowaniu.

Na ten moment brak informacji o planach wprowadzenia do sprzedaży wersji z napędem na wszystkie koła, baterią o pojemności 90 kWh i układem o mocy 389 KM i 600 Nm z Nissana Ariya. Japoński odpowiednik jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 5,1 sekundy, rozpędzić się maksymalnie do 200 km/h i przejechać na jednym ładowaniu do 579 kilometrów.

Pojawiło się pierwsze zdjęcie prezentujące w pełni nową deskę rozdzielczą. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, nowa generacja Renault Megane otrzyma dwa wyświetlacze połączone ze sobą. W odróżnieniu od konkurencji, główny wyświetlacz systemu inforozrywki jest umieszczony pionowo i wygląda na znacznie większy niż w aktualnej generacji. Na szczęście nie zabrakło belki z fizycznymi przyciskami od klimatyzacji.

Projekt wnętrza jest czymś zupełnie innym niż w pozostałych modelach Renault. Zniknął tradycyjny tunel środkowy i całkowicie pozbawiono go tradycyjnej gałki od skrzyni biegów. Od lat Renault w swoich modelach stosuje przełączniki shift by wire, czyli pozbawione fizycznego połączenia z przekładnią. Teraz wybierak został umieszczony w kolumnie kierowniczej. Centralnie znajdziemy miejsce na urządzenie mobilne z ładowarką indukcyjną, dwa miejsca na napoje i dwa małe schowki.

Szczegóły nowej generacji Renault Megane poznamy już w poniedziałek podczas premiery na targach motoryzacyjnych w Monachium.

2022 Renault Megane E-Tech Electric

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz