Oto jak może wyglądać nowy Opel Astra Sport Tourer

Praktyczniejsza Astra powinna zadebiutować na początku przyszłego roku.

W połowie lipca Opel zaprezentował nową generację swojego popularnego kompakta Astry, jednak premiera ta nie dotyczyła jej praktyczniejszej wersji, która nie była jeszcze gotowa, aby ujrzeć światło dzienne. Następnie na początku września, kiedy oczy wszystkich fanów motoryzacji wypatrywały nowości podczas minionych targów motoryzacyjnych w Monachium, Opel postanowił wysłać zakamuflowany prototyp na testy, licząc, że zdoła on umknąć naszej uwadze. Oczywiście niemiecka marka nie zdołała przechytrzyć wścibskich obiektywów szpiegów motoryzacyjnych i fotografie prototypu szybko wyciekły do sieci. Nie musieliśmy również długo czekać, aby zdjęciami zainteresowali się graficy z portalu Kolesa, który postanowili przygotować własną wizualizację nadchodzącego modelu.

W związku z wcześniejszą premierą kompaktowej Astry, Opel nie zadał sobie żadnego trudu, aby ukryć cały pojazd i ograniczył się jedynie do jego tylnej części, stąd też graficy nie mieli przed sobą ciężkiego zadania. Sam pojazd wydaje się być zdecydowanie schludniejszy oraz prostszy od bratniego Peugeota 308 SW, z którym podzielił płytę podłogową.

Jak na ten moment nie wiemy, jaką przestrzeń załadunkową zaoferuje nam praktyczniejsza Astra, jednak możemy sugerować się jej bratnim modelem. Kompaktowy Peugeot oferował nam 412 litrów pojemności, natomiast w jego praktyczniejszej wersji uzyskaliśmy zdecydowanie lepszy wynik na poziomie 608 litrów. Warto także dodać, że kompaktowa Astra posiada nieco bardziej przestronny bagażnik od swojego francuskiego brata i pozwala nam zmieścić do 422 litrów bagażu. Oznaczałoby to, że jej praktyczniejszy wariant oferowałby około 620 litrów przestrzeni załadunkowej.

Nowy Opel Astra w wersji hatchback trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu i jest produkowany w Niemczech i zapewne w najbliższym czasie dołączy również do niego praktyczniejszy wariant. Obie wersje nadwozia będą oferowane z identycznymi jednostkami napędowymi co bratni Peugeot 308. Jednak pojawi się pewna różnica i według krążących pogłosek Astra doczeka się gorętszej wersji GSi, podczas gdy w gamie Peugeota nie znajdziemy mocniejszego wariantu.

Nowy Opel Astra Sports Tourer powinien zadebiutować na początku przyszłego roku.

2022 Opel Astra Sports Tourer – zdjęcia szpiegowskie, wrzesień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz