Caterham Seven 170 został zbudowany na wysokości 137 metrów

Wyzwanie zajęło inżynierom jedynie sześć godzin.

Montaż samochodów z pewnością może kojarzyć się z ogromnymi halami produkcyjnymi, które zajmują rozległe połacie terenu. Jednak nie każdy samochód potrzebuje aż takiej przestrzeni, aby zostać zbudowanym od zera. Udowodnili to inżynierowie Caterham, którzy w przeciągu zaledwie 6 godzin zbudowali swój model Seven 170 na wysokości aż 137 metrów w oszklonej kapsule na British Airways i360.

British Airways i360 ma wysokość aż 167 metrów, co oznacza, że jest ona wyższa od London Eye, Big Bena i Tower Bridge. Dodatkowo konstrukcja na wysokości 137 metrów posiada oszkloną kapsułę, która stanowi idealne miejsce do organizacji praktycznie każdego wydarzenia z widokiem na południowe wybrzeże Wielkiej Brytanii i kanał La Manche. Jak się okazuje, idealnie nadaje się również do skonstruowania jednego z najlżejszych samochodów na świecie.

Inżynierowie Caterham potrzebowali zaledwie sześciu godzin aby od podstaw zbudować egzemplarz Seven 170, gdzie zbudowanie pojazdu zajmuje pojedynczej osobie aż sto godzin. Całe wydarzenie miało na celu promocje nowego samochodu marki a także nowo otwartego i najwyższego na świecie salonu w kabinie British Airways i360. Warto także dodać, że jest to najwyższa znana wysokość, na której zbudowano samochód.

„Postawiliśmy inżynierom trudne wyzwanie, budując samochód na takiej wysokości, ale wierzyliśmy, że go ukończą – i tak zrobili. To z pewnością zostanie uznane za jedno z najciekawszych i najbardziej zapadających w pamięć miejsc, gdzie kiedykolwiek zbudowaliśmy nasz samochód. Mamy nadzieję, że publiczność, która przyszła, aby obejrzeć konstrukcję, po raz pierwszy zobaczyła nasz najlżejszy samochód produkcyjny – Seven 170” – powiedział Graham Macdonald, dyrektor generalny Caterham Cars.

Nowy Caterham Seven 170 mierzy zaledwie 1470 mm długości i waży jedynie 440 kg. Dodatkowo na jego pokład trafił turbodoładowany, trzycylindrowy silnik Suzuki o pojemności 0,660 litrów. Niewielka jednostka napędowa zapewnia 86 KM mocy oraz 116 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

2021 Caterham Seven 170

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz