Nowe Audi R8 może pojawić się już w 2023 roku

Z pewnością będzie to hybryda lub samochód całkowicie elektryczny.

Przyszłość potężnego Audi R8 przez długi czas wydawała się być przesądzona, gdyż pod koniec 2017 roku otrzymaliśmy informację, że pojazd nie doczeka się trzeciej generacji, a jego koniec miał nastąpić w 2020 roku. Jednak półtora roku później pojawił się płomyk nadziei na nowe R8, które zostałoby wyposażone w elektryczny układ napędowy. Jednak od tej wiadomości minęło już sporo czasu i temat niemieckiego supersamochodu znacząco przycichł, aż do teraz. Według najnowszych pogłosek nowa odsłona modelu może pojawić się już w 2023 roku.

Warto wspomnieć, że na początku bieżącego roku globalna szefowa sprzedaży i marketingu Audi, Hildegard Wortmann, potwierdziła, że niemiecka marka nie posiada w swoich tegorocznych planach nowej odsłony Audi R8: „R8 to ikona naszej marki. Ale ikony przeszłości niekoniecznie są ikonami przyszłości. Następcą R8 będzie nie tylko R8 z silnikiem elektrycznym. Musi to być R8, ale inny” – powiedziała Wortmann w wywiadzie dla Top Gear.

Oznaczałoby to, że w przyszłości pojawi się pewna kontynuacja R8, która niekoniecznie otrzymałaby tę samą nazwę. Jednak według najnowszych doniesień pochodzących z portalu Auto Bild prawda może być zupełnie inna i nowe R8 może pojawić się już w 2023 roku. Według portalu, nowe R8 będzie korzystało z 4-litrowej V8 z podwójnym turbodoładowaniem, które generuje od 460 do 650 KM mocy i jest dostępne w wielu innych pojazdach grupy Volkswagen pokroju Lamborghini Urus lub modeli spod szyldu Audi RS.

Jednak nie będą to ostateczne liczny, gdyż według Auto Bild, jednostka napędowa otrzyma pewną formę hybrydyzacji i będzie dostarczała łącznie około 700 KM mocy. Niemniej jednak nie powinniśmy wykluczać także samochodu wyposażonego w całkowicie elektryczny układ napędowy. Z drugiej jednak strony Audi ma na swoim koncie R8 e-Tron, które nie stało się królem sprzedaży w swoim krótkim epizodzie na rynku.

Jak na ten moment Audi nie zaprzeczyło, ani nie potwierdziło pogłoski, co może oznaczać, że nowe R8 znajduje się jeszcze bardzo daleko od trafienia na rynek lub po prostu nigdy nie doczeka się swojej kontynuacji.

2019 Audi R8 E-Tron

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz