Co powiecie na pomniejszone klasyczne Mini?

Jego długość wynosi zaledwie 3054 mm.

Obecnie na rynku motoryzacyjnym możemy znaleźć praktycznie każdy samochód, jaki tylko byśmy sobie wymarzyli. Jeżeli obecna oferta licznych marek nie jest dla nas wystarczająca to możemy skusić na rozejrzenie się po rynku tunerskim lub po porostu poszukać nieco starszych samochodów. W trakcie naszych poszukiwań możemy znaleźć nawet takie samochody które swoimi wymiarami dorównują obecnym Smartom pokroju Morris Mini 1000.

Klasyczny Morris Mini 1000 z pewnością nie należy do największych samochodu z długością wynoszącą zaledwie 3054 mm. Jednak dla wielu to nadal zdecydowanie za dużo i postanawiają pozbyć się kilkunastu zbędnych centymetrów. W efekcie czego przecinają je i tworzą tzw. Shorty, które wyglądają bardzo oryginalnie, a jeden z takich pojazdów wkrótce trafi na sprzedaż w Anglii.

Zapewne zastanawiasz się, jak może skrócić samochód mierzący zaledwie 3 metry długości. Otóż zwolennicy małych samochodów postanowili pozbyć się około 180 mm dzięki czemu Morris Mini Shorty mierzy zaledwie 2870 mm. Warto także dodać, że podobne wymiary posiadają pełnowymiarowe SUV jeśli spojrzymy w ich szerokość rozstawu osi. Oczywiście nadal Smart ForTwo może poszczycić się nieco mniejszymi wymiarami, ale z pewnością nie wygląda tak oryginalnie jak pomniejszony Morris.

Oprócz samego „ucięcia” kawałku samochodu, domowy inżynier nieznacznie zmodyfikował drzwi pojazdu, aby pasowały do mniejszego rozstawu osi, a także przemodelował szyby, aby właściwie komponowały się z kształtem dachu. Natomiast z wnętrza zniknęły tradycyjne dwa fotele, które zostały zastąpione oryginalną tylną kanapą z Morrisa, która doczekała się wcięcia na hamulec ręczny.

Ta pełnowymiarowa bestia napędzana jest 1-litrowym motorem, który dostarcza aż 39 KM mocy oraz 71 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Z pewnością utrata zbędnych 180 mm sprawiła, że Morris Mini Shorty jest lżejszy od swojego bazowego odpowiednika, jednak wątpimy, aby znacząco wpłynęło to na jego osiągi.

Licytacja nietypowego Morrisa Mini 1000 Shorty zakończy się 27 października o godzinie 21:45. Jeżeli jesteś chętny na jego zakup, odsyłamy na stronę aukcji.

1968 Morris Mini 1000 Shorty

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz