Zdjęcia szpiegowskie

Nowe BMW M2 Competition zostało przyłapane na torze w Nurburgring podczas zakamuflowanych testów

Czas przyjrzeć się najgorętszemu wariantowi nowego BMW Serii 2.

Nowe BMW Serii 2 zostało już zaprezentowane na początku lipca bieżącego roku, a od tego czasu mogliśmy przyjrzeć się zakamuflowanym prototypom M2 testowanym na publicznych drogach. Jednak tym razem szpiedzy motoryzacyjni mają dla nas coś zupełnie nowego. Ich wścibskie obiektywy zdołały uchwycić topowy wariant BMW M2 Competition podczas testowych przejazdów na torze w Nurburgring.

Jeżeli przyjrzymy się tylnej części pojazdu, to od razu zrozumiemy, że mamy do czynienia z topowym wariantem M2, gdyż zakamuflowany prototyp został wyposażony w zestaw czterech dużych końcówek układu wydechowego. Oprócz tego, fotografie pozwalają nam w pewnym stopniu zajrzeć do wnętrza pojazdu, które skrywa fotele kubełkowe wykonane z włókna węglowego. Kolejną wskazówką są nieco większe obręcze oraz mniejszy prześwit niż w prototypach M2, które zostały wcześniej przyłapane podczas zakamuflowanych testów.

Warto także dodać, że obecnie wszystkie sprzedawane warianty BMW Serii 2 dostępne są wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów, natomiast wiele wskazuje na to, że zarówno M2, jak i najmocniejszy M2 Competition będzie dostępny także z trzema pedałami. Oprócz tego, krążą pogłoski, że nowe M2 będzie oferowane wyłącznie z napędem na tylne koła, gdyż napęd xDrive dodatkowo zwiększyłby masę pojazdu, co nie jest zbyt pożądane.

Możemy sądzić, że nadchodzące BMW M2 doczeka się kilku zmian wizualnych pokroju agresywniejszego przodu ze zmienionym grillem wyposażonym w poziome listwy oraz z większymi, prostokątnymi wlotami powietrza. Oczywiście nie zabraknie również tradycyjnego pakietu zmian, które wprowadza BMW wraz z przekształceniem zwykłej Serii 2 w model spod szyldu M.

Nowe BMW M2 trafi na linie produkcyjne dopiero w grudniu przyszłego roku, co może oznaczać, że gorętszy wariant Competition pojawi się najwcześniej w pierwszym kwartale 2023 roku.

2023 BMW M2 Competition – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz