Maserati Grecale opóźnione

Włoski SUV zadebiutuje dopiero wiosną przyszłego roku.

Włoska marka powoli wraca do formy i wciąż rozwija swoją ofertę. Najnowszym produktem Maserati będzie SUV Grecale, który był już wielokrotnie przyłapywany podczas zakamuflowanych testów. Dodatkowo pod koniec zeszłego miesiąca do sieci trafiła informacja, że nowe Maserati Grecale zadebiutuje już 16 listopada w Mediolanie. Niestety rzeczywistość okaże się mniej kolorowa i włoska marka została zmuszona do przesunięcia jego premiery na wiosnę 2022 roku.

Według Maserati, nadchodzące Gracale ma „przełomową” technologię w zakresie łączności i interfejsu na linii człowiek-maszyna. Jednak taki system wymaga wielu mikroukładów i półprzewodników, które obecnie nie są dostępne, a globalny niedobór tychże komponentów możemy odczuwać jeszcze przez wiele miesięcy. Oczywiście Maserati nie jest jedyną marką, która boryka się z tym problemem, gdyż na niektóre modele Mercedesa klienci muszą czekać ponad rok z powodu braku wymaganych półprzewodników. Nic więc dziwnego, że włoska marka postanowiła przeczekać trudniejszy czas.

Nowe Maserati Grecale znajdzie się w ofercie włoskiej marki poniżej większego Levente i będzie SUV-em o nieco sportowym wyglądzie z dużymi otworami w kratce grilla oraz nieproporcjonalnie małymi reflektorami umieszczonymi na wysokości dolnej linii przedniej maski. Sam pojazd doczeka się nieznacznie zaokrąglonego kształtu, a do jego wnętrza trafi stosunkowo mały wyświetlacz systemu info-rozrywki, charakterystyczny analogowy zegar oraz sporych rozmiarów łopatki do zmiany biegów umieszczone na kierownicy.

Jak na ten moment nie wiemy, jaki układ napędowy spocznie we wnętrzu Maserati Grecale, jednak krążące pogłoski wspominają o 2-litrowym silniku wspieranym elektrycznie w ramach łagodnej hybrydy, natomiast w przyszłości z pewnością pojawi się jego w pełni elektryczna wersja. Dodatkowo w planach jest także topowa odmiana Trofeo, która może otrzymać 3-litrową V6 z podwójnym turbodoładowaniem zapożyczoną od Maserati MC20, która generuje 630 KM mocy.

Niestety Maserati nie podaje dokładniej daty premiery nowego Grecale. Dodatkowo możemy sądzić, że w związku z opóźnieniem standardowego modelu będziemy musieli poczekać znacznie dłużej na jego topowy wariant Trofeo.

2022 Maserati Grecale – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz