Zdjęcia szpiegowskie

Alpina B4 Gran Coupe została przyłapana podczas zakamuflowanych testów

Tym razem pojazd doczekał się większego kamuflażu niż ostatnio.

Po zaprezentowaniu nowej odsłony BMW Serii 4 nadchodzi czas, aby Alpina wzięła model pod swoje skrzydła i wprowadziła kilka modyfikacji przekształcając je w B4 Gran Coupe. Pojazd został już wielokrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów, jednak tym razem fotografie szpiegowskie prezentują się nieco inaczej. Z reguły z każdym miesiącem, a nawet tygodniem zakamuflowane prototypy tracą zbędny kamuflaż, jednak na najnowszych ujęciach szpiegowskich Alpina B4 posiada jeszcze więcej siatki maskującej.

Jest to bardzo ciekawe zagranie, które nie jest zbyt popularne w żadnej z marek. Nowy kamuflaż ukrywa pod sobą przedłużony splitter umieszczony pod przednim zderzakiem, a także subtelny tylny spojler umieszczony na klapie bagażnika. Jakby tego było mało, to pojazd zachował swój kamuflaż na tylnym zderzaku, który widzieliśmy już na poprzednich zdjęciach szpiegowskich.

Fotografie szpiegowskie nie pozwalają zajrzeć nam do wnętrza maszyny, jednak wiemy, że Alpina B4 zaoferuje nam różnorodne unikalne opcje szycia, haftowania i wytłaczania, a także będzie wyróżniała się od swojego rodzeństwa z BMW dedykowanymi kolorami nadwozia oraz nowymi wzorami 20-calowych obręczy.

Możemy oczekiwać, że B4 odziedziczy układ napędowy po Alpinie B3, a mianowicie 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik rzędowy z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 467 KM mocy oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oprócz tego inżynierowie Alpiny dostroją ośmioprzekładniową automatyczną skrzynię biegów w celu szybszej zmiany przełożeń. Niemniej jednak powinniśmy oczekiwać podobnych osiągów, co w B3, co oznacza, że możemy liczyć na sprint 0-100 km/h w czasie około 4 sekund oraz prędkość maksymalna na poziomie 302 km/h.

Jak na ten moment nie wiemy, kiedy Alpina postanowi zaprezentować B4, jednak możemy sądzić, ze nastąpi to na początku przyszłego roku. Dodatkowo, według krążących plotek, pojazd trafi na rynek już w marcu 2022 roku, co tylko utwierdza nas w tym przekonaniu. Warto także dodać, że w przyszłości pojawi się także wariant D4 wyposażony w silnik wysokoprężny.

2022 Alpina B4 Gran Coupe – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz