Nowy Mini Cooper SE doczekał się pierwszych zwiastunów

Nadchodzące Mini nadal będzie dostępne z silnikami spalinowymi.

Mini już od dłuższego czasu pracuje nad nową odsłoną Coopera, a zakamuflowane prototypy zostały już kilkukrotnie przyłapane podczas publicznych testów. Niestety na wszystkich ujęciach pojazd ukryty jest pod szczelną siatką maskującą, która nie pozwala nam przyjrzeć się wszystkim wprowadzonym modyfikacją. Teraz brytyjska marka postanowiła opublikować kilka zwiastunów nadchodzącego modelu, jednak one również przedstawiają szczelnie zakamuflowany samochód.

Nowa generacja Mini Coopera pojawi się dopiero w 2023 roku, stąd też Mini nie jest zbyt chętne do dzielenia się żadnymi szczegółami technicznymi, czy też do zdejmowania zbędnego kamuflażu. Niemniej jednak siatka maskująca nie zdoła ukryć charakterystycznych kształtów Mini Coopera. Warto także dodać, że zwiastuny ukazują wariant w pełni elektryczny, jednak brytyjska marka szykuje dla nas również wersje napędzane silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Mini ogłosiło również, że zrezygnuje z wykorzystania skóry we wnętrzach swoich modeli, a dodatkowo zamierza pozbyć się zbędnych elementów. Warto także wspomnieć, że Oliver Heilmer, szef ds. projektowania powiedział, że „W przypadku samochodu nowej generacji przyjrzeliśmy się początkowi Mini, aby sprawdzić, czy są w nim jakieś elementy umieszczone po prostu dlatego, że zespół projektowy ich chciał. Nie ma. Spróbujmy więc jeszcze raz zredukować i skupmy się na tym, co konieczne, ale niezbyt praktyczne i bez emocji. Ponownie wprowadzimy ciepło kolorami i tkaninami. Gdy masz mniej elementów, ważniejsze jest, aby tkaniny zapewniały ciepło, aby to zrekompensować.”

Nowa generacja Mini Coopera przyniesie ze sobą wersję pozbawioną stałego dachu, a sama produkcja modelu zostanie przeniesiona do Oxfordu. Wielu fanów marki liczy także, że nowa odsłona pojazdu doczeka się wersji John Cooper Works, który będzie jednym z ostatnich wersji wyposażonych w silnik spalinowy. Mini ogłosiło, że do 2030 roku zamierza przestawić swoje linie produkcyjne na montowanie wyłącznie elektrycznych samochodów i mogliśmy już zobaczyć zapowiedź elektrycznego JCW.

Miejmy nadzieje, że nowa odsłona Coopera SE zaoferuje nam zdecydowanie bardziej praktyczny zasięg niż model z roku modelowego 2022. Oferuje on zaledwie 183 km zasięgu, co nie stanowi zbyt dobrego rezultatu, jednak ciągły rozwój technologii akumulatorów może znacząco zwiększyć ten wynik.

2023 Mini Cooper SE – zwiastuny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz