Samochody elektryczne

Nadchodzi premiera Hyundai Ioniq 7. Seven Concept doczekał się kolejnych zwiastunów

To będzie naprawdę oryginalny samochód.

Hyundai znacząco rozwija swoją ofertę samochodów elektrycznych począwszy od premiery nowego Ioniq 5 na początku bieżącego roku. Teraz południowokoreańska marka szykuje się do zaprezentowania nowego samochodu koncepcyjnego Seven Concept, który zadebiutuje już 17 listopada podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Z okazji zbliżającej się premiery Hyundai postanowił opublikować dwa zwiastuny prezentujące nadchodzący model.

Same zwiastuny nie są zbyt odkrywcze i pokazują jedynie niewielki fragment nadwozia oraz fotel, który trafi do wnętrza modelu. Pierwsza z grafik daje nam spojrzenie na przedni róg elektryka z bardzo oryginalnym układem świateł złożonym z dwóch grup „pikseli”. Pierwsza ciągnie się wzdłuż maski pojazdu i przypomina światła, które mogliśmy zobaczyć w nowym minivanie Staria. Natomiast drugi zestaw przyjął kształt trzech pionowych pasków wzdłuż dolnego rogu zderzaka. Hyundai określa użycie tych małych, pojedynczych lamp jako parametryczne piksele.

Najnowszy zwiastun dobrze uzupełnia się ze wrześniową grafiką, która pozwalała nam przyjrzeć się sylwetce nadchodzącego modelu. Otrzyma on długi i elegancki dach oraz spłaszczony tył, natomiast same rozmiary pojazdu mogą nam sugerować, że do jego wnętrza trafi również trzeci rząd siedzeń. Nadchodzący elektryk otrzyma nową architekturę wnętrza, którą Hyundai określa jako „wrażenia z salonu premium”. Trzeba przyznać, że drugi zwiastun przestawiający fotel potwierdza te słowa, gdyż siedzenie wygląda bardzo nowocześnie i zostało wykończone tkaniną, a u jego podstawy najprawdopodobniej znajduje się drewno. Warto także wspomnieć, że według marki, kabina wykorzystuje zrównoważone materiały, aby samochód był przyjazny dla środowiska.

Według krążących pogłosek, nowy elektryk zostanie oparty na rozciągniętej płycie podłogowej E-GMP oraz może zostać wyposażony w baterie o pojemności 100 kWh, która pozwoliłaby przejechać ponad 483 km na jednym ładowaniu. Dodatkowo zostanie on wyposażony w dwa silniki elektryczne dostarczające około 313 KM mocy.

Elektryczny crossover trafi do sprzedaży w 2024 roku i zapewne będzie częścią oferty Ioniq. Oznacza to, że produkcyjny wariant modelu może otrzymać nazwę Ioniq 7.

2022 Hyundai Ioniq 5

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz