Wnętrze nowej Skody Slavia zostanie przeszczepione z Fabii

Już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec spore podobieństwo.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat Skoda zaczęła podbijać kolejne rynki oferując lokalnie modele, które różnią się od swoich globalnych odpowiedników, bądź też są dostępne wyłącznie na danym rynku. Tak też Rosja otrzymała własną wersję Rapida, podczas gdy Europa skazana jest na Skodę Scalę, natomiast Chiny oferują specjalne odmiany SUV Coupe dla Kamiqa i Kodiaqa. A już wkrótce do indyjskiego Kushaqa dołączy zupełnie nowa Skoda Slavia, która zastąpi lokalnego Rapida dostępnego na miejscowym rynku od ponad 10 lat.

Zaledwie kilka dni temu nadchodząca Skoda Slavia doczekała się kilku zwiastunów zapowiadających wygląd nowego modelu. Jednak czeska marka postanowiła na tym nie poprzestawać i właśnie opublikowała grafikę przedstawiającą wnętrze nadchodzącego modelu, które wygląda bardzo znajomo. Cóż… prawie identyczny projekt i układ deski rozdzielczej mogliśmy znaleźć w nowej odsłonie Skody Fabii, podobnie jak wygląd otworów wentylacyjnych, czy też zastosowanych miedzianych akcentów.

Do wnętrza trafiła dwuramienna kierownica, która jest montowana w większości modeli czeskiej marki oraz dźwignia zmiany biegów DSG wraz z przylegającymi do niej przyciskami, która również została zapożyczona od nowej Skody Fabii. Oprócz tego możemy liczyć na około 10-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki w formie tabletu umieszczony nad otworami wentylacyjnymi oraz cyfrowy zestaw wskaźników, które również przypominają te widziane w Fabii.

Oczywiście czeska marka postanowiła nie przenosić bezpośrednio wnętrza Fabii do nowej Slavii i wprowadziła kilka modyfikacji. Jedną z nich jest zastąpienie napisu „Fabia” szyldem „Skoda”, który znalazł się na bocznej części wyświetlacza kierowcy. Oprócz tego w górnej części deski rozdzielczej znalazł się niewielki schowek, który nie jest dostępny w żadnej wersji Fabii niezależnie od rynku.

Możemy oczekiwać, że nowa Skoda Slavia zostanie oparta na płycie podłogowej MQB-A0-IN i podzieli wiele elementów z Volkswagenem Virtusem, który obecnie dostępny jest w Ameryce Południowej jako sedan opary na Polo. Sama nazwa nadchodzącej Skody pochodzi od pierwszego roweru wypuszczonego przez ojców założycieli Skody, Václava Laurina i Václava Klementa pod koniec XIX wieku i pojazd będzie budowany w Pune przy użyciu do 95 procent komponentów od lokalnych dostawców.

Dodatkowo będzie on mierzył 4541 mm długości, 1752 mm szerokości oraz 1487 mm wysokości przy jednoczesnej szerokości rozstawu osi na poziomie 2651 mm, co powinno przełożyć się na dużą ilość miejsca na nogi dla pasażerów. Pod maską pojazdu znajdzie się 1-litrowy, trzycylindrowy silnik TSI o mocy 115 KM oraz nieco większy, 1,5-litrowy motor oferujący 150 KM mocy oraz technologię dezaktywacji cylindrów. Oba zostaną naturalnie połączone z 6-biegowym manualem, jednak klienci którzy zdecydują się na większy silnik będą mogli dokupić 7-biegową przekładnie DSG.

Nowa Skoda Slavia zadebiutuje już 18 listopada i trafi do sprzedaży w przyszłym roku, jednak będzie dostępna wyłącznie na rynku indyjskim.

2022 Skoda Slavia – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz