Oto jak mógłby wyglądać odświeżony Ford Kuga

Możemy spodziewać się liftingu już w przyszłym roku.

Obecna odsłona Forda Kuga nie miała zbyt płynnego startu na rynku, a zwłaszcza jej hybrydowa wersja typu plug-in, która została opóźniona z powodu problemów z jakością, które Ford musiał rozwiązać z dostawcą. Niemniej jednak gdy tylko hybrydowa Kuga trafiła do sprzedaży, to od razu zyskała ogromną popularność stając się jedną z najlepiej sprzedawanych hybryd typu plug-in w Europie. Ford nie zamierza czekać na spadek popytu i przygotowuje facelifting dla modelu, który pozwoli przyciągnąć nowych klientów do amerykańskiego crossovera.

Prototypy odświeżonej Kugi były już widziane na publicznych drogach, jednak zostały one ukryte pod częściowym kamuflażem, który nie pozwalał przyjrzeć się wszystkim wprowadzonym zmianom. Nie przeszkodziło to jednak grafikom z portalu Motor.es, którzy postanowili przygotować wizualizację nadchodzącego pojazdu, który doczekał się nieznacznie zmienionego przodu oraz kilku innych modyfikacji.

Graficy nie mieli zbyt trudnego zadania, gdyż do sprzedaży trafiły już odświeżone wersje Forda Focusa i Fiesty, stąd też z łatwością możemy przewidzieć, jakie zmiany trafią do Kugi. Oba modele doczekały się nowych reflektorów i nieznacznie szerszych kratek grilla. Graficy z Motor.es postanowili wprowadzić identyczny pakiet zmian dla Kugi i zapewne jest to właściwy trop.

Niestety nie wiemy jeszcze, jakie zmiany trafią do wnętrza maszyny, jednak możemy sądzić, że odświeżona Kuga doczeka się nowego, 12,3-calowego wyświetlacza systemu inforozrywki, który mogliśmy zobaczyć w odświeżonym Focusie i będzie on obsługiwał najnowszą wersję oprogramowania Ford SYNC4. Dodatkowo powinniśmy oczekiwać nowego zestawu cyfrowych wskaźników oraz zaktualizowanej listy systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy.

Kuga jest jednym z najbardziej zelektryfikowanych modeli Forda na rynku europejskim i to bardzo podoba się europejskim klientom, stąd też nie powinniśmy oczekiwać żadnych zmian w gamie dostępnych jednostek napędowych. Odświeżony Ford Kuga powinien zadebiutować w drugim kwartale przyszłego roku i zapewne trafi do sprzedaży jeszcze przed końcem 2022 roku.

2020 Ford Focus ST

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz