Toyota GR Supra może otrzymać manuala, GR Corolla prawie 300 KM

Dodatkowo w przyszłym roku może pojawić się GR Corolla o mocy 298 KM.

Toyota ma na swoim koncie kilka wyczynowych samochodów, jednak zamierza nadal rozszerzać swoją ofertę. Według najnowszych pogłosek pochodzących z portalu CarSensor, japońska marka szykuje kilka nowości dla Toyoty GR Supry, a w powietrzu wisi również nowa GR Corolla z silnikiem Toyoty GR Yaris. Jednak czy są to tylko pogłoski, czy może znajduje się w nich ziarnko prawdy?

Według portalu, w przyszłym roku Toyota GR Supra otrzyma manualną skrzynię biegów, co wydaje się być bardzo możliwe. Pojazd dzieli płytę podłogową z BMW Z5, które oferuje ręczną przekładnię, stąd też zaoferowanie identycznego rozwiązania w Suprze nie byłoby pozbawione sensu i z pewnością znalazłoby się wielu klientów chętnych na jej zakup. Oprócz tego portal CarSensor donosi, że w 2023 roku zadebiutuje nowa Toyota GMRN Supra, która powstanie w limitowanym nakładzie, a poprzednie pogłoski mówiły o 200 egzemplarzach. Na jej pokład trafiłby 3-litrowy silnik BMW S58 turbo, który generowałby około 506 KM mocy.

Według tego samego źródła, sprawdzona 1,6-litrowa, trzycylindrowa jednostka napędowa z turbodoładowaniem od GRMN Yaris miałby trafić do zapowiadanej od dawna GR Corolli. Silnik ten miałby generować 298 KM mocy, czyli nieco więcej niż w Yarisie, który oferuje 261 KM mocy. Nowy model miałby trafić na rynek już latem przyszłego roku, co oznaczałoby, że w najbliższym czasie moglibyśmy oczekiwać jego premiery.

Niestety powinniśmy traktować powyższe pogłoski ze sporym dystansem, jednak żadna z nich nie wydaje się być niemożliwa do zrealizowania. Dodatkowo już od roku docierają do nas wszelakie pogłoski o GR Corolli oraz nowościach dla Supry, stąd też może znajdować się w nich ziarnko prawdy. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wyczekiwać kolejnych informacji.

Manhart GR 550 Toyota GR Supra

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Toyota GR Supra może otrzymać manuala, GR Corolla prawie 300 KM

  • 15 listopada 2021 at 14:05
    Permalink

    Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać aż się pojawią te cacka. Chętnych nie będzie brakować 🙂

    Reply

Dodaj komentarz