Kia właśnie zaprezentowała EV9 Concept

Kanciaste nadwozie kontrastuje z delikatnym wnętrzem.

Zaledwie kilka dni temu Kia oficjalnie zapowiedziała swoją nową koncepcję EV9, podczas internetowej premiery modelu. Jednak słowo „premiera” nie jest do końca najlepszym określeniem, gdyż południowokoreańska marka ograniczyła się do opublikowania kilku kolejnych grafik przedstawiających nadchodzący pojazd. Dopiero teraz, podczas salonu samochodowego w Los Angeles, możemy przyjrzeć się Kii EV9 Concept.

Pojazd koncepcyjny otrzymał bardzo kanciaste rysy nadwozia, które, według marki, mają nawiązywać do kształtów kryształów i skał. Jak przystało na samochód elektryczny, Kia EV9 Concept została pozbawiona zbędnej kratki grilla, którą zastąpił pasek w kolorze nadwozia. Zostały na nim umieszczone nietypowe światła, które nie są widoczne, gdy ich nie używamy. Tuż obok znalazły się pionowe światła do jazdy dziennej, które płynnie łączą się z całym projektem. Nieco niżej został zamontowany panel słoneczny, który pozwala podładować nieznacznie akumulatory, gdy pojazd nie jest podłączony do wtyczki.

Kanciaste rysy pojazdu możemy najlepiej dostrzec z profilu, który wyróżnia się wieloma zagięciami i przetłoczeniami. Co więcej, koncepcja doczekała się drzwi otwieranych w przeciwnych kierunkach, które często możemy zobaczyć w przeróżnych koncepcjach. Innym ciekawym dodatkiem są chowane relingi dachowe, które wsuwają się w dach, kiedy nie są użytkowane, aby poprawić aerodynamikę pojazdu. Całość została dopełniona przez tylne światła w kształcie litery Y oraz trójkątny kształt słupków D.

Wnętrze pojazdu jest zupełnym przeciwieństwem nadwozia, gdyż nie znajdziemy tu ostrych krawędzi z zewnątrz. Do kokpitu trafił ogromny 27-calowy wyświetlacz umieszczony w połowie deski rozdzielczej oraz sporych rozmiarów panoramicznych dach. Oprócz tego możemy obrócić przednie siedzenia do tył i złożyć drugi rząd siedzeń w stół, co stanowi ciekawą opcję. Dodatkowo możemy obrócić ostatni rząd siedzeń, aby pasażerowie mogli spoglądać przez tylną szybę pojazdu.

Aby zapewnić większą wytrzymałość, w kabinie zastosowano materiały, takie jak kabaretki z recyklingu. Dodatkowo siedzenia zawierają materiały pochodzące z przetworzonych plastikowych butelek i przetworzonych włókien wełnianych, a całość dopełniona jest przez wegańską skórę.

Kia EV9 Concept została zbudowana na płycie podłogowej Electric Global Modular Platform i pozwoli nam przejechać do 483 km na jednym ładowaniu. Natomiast ładowanie pojazdu wtyczką o mocy 350 kW pozwala naładować baterie od 10 do 80 procent w przeciągu zaledwie od 20 do 30 minut.

2022 Kia EV9 Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz